Logo ASH DOM Jistebník Logo ASH DOM Jistebník

Medaile ze soutěže ve Świdniku

Od 11. do 13. září jsme si zahráli na festivalu a soutěži v polském městě Świdnik. Byl to dobrý zájezd s dobrým koncem. Čtěte dále!

Je třeba vyslovit uznání a poděkování organizátorům. Bylo o nás dobře postaráno. Nikdo netrpěl hlady a ubytování bylo taky na dobré úrovni, bydleli jsme na ubytovně vysokoškoláku v Lublinu, takže měl každý svou měkkou postýlku. Bylo vidět, že organizátoři festivalu nešetřili na tom, aby se všichni účastníci festivalu dobře cítili.

Další příjemnou zprávou bylo plné náměstí posluchačů, kteří velmi živě reagovali na naše hraní. Zvláště sobotní hodinový koncert byl velmi úspěšný. Obecenstvo si žádalo přídavky, ale už netrpělivě čekaly další orchestry.

V neděli každý s napětím očekával průběh a výsledky soutěže. První tři nejlepší orchestry měly být finančně oceněny. Zvýšení hladiny adrenalinu vyvolala zpráva, že jako program soutěže nestačí zahrát připravené dvě skladby, ale očekává se program v délce 20 - 25 minut. Na poslední chvíli jsme tedy přidali k dvěma připraveným ještě další dvě skladby:
  • Evžen Zámečník, Španělské metamorfózy
  • Jaroslav Ježek, Bugatti Step
  • Pavel Staněk, Balada
  • Karol Pádivý, Hategana
Soutěžní repertoár byl trochu neobvyklý zařazením dvou sólových skladeb. V Ježkově Bugatti Stepu se jako sólisté představili čtyři naši klarinetisté. Lenka Halatová, Aneta Krupová, Petra Sládečková a Jan Hruška. Ve skladbě Balada Pavla Staňka zahrál sólový part na trubku Zdeněk Halata za vydatné pomoci svého syna Zdeňka Halaty, který hrál druhý sólový hlas. Ostatní orchestry volily daleko tradičnější soutěžní program. Většinou jsme mohli slyšet upravená aranžmá známých popových melodií nebo úpravy národních tanců.

Soutěže se zúčastnily dva orchestry, které ostatní převýšily tím, že ve svých řadách měly převážně hudebníky s profesionálními zkušenostmi. Byl to domácí Helikopter Brass Orkiestra Świdnik a pak ukrajinský mládežnický dechový orchestr z města Luck. Takže soutěž byla vlastně bitvou o třetí místo mezi ostatními orchestry. V tomto boji jsme zvítězili a vybojovali vytoužené třetí místo za vítěznými Ukrajinci a místními Poláky. Navíc jsme získali cenu za účast nejmladšího účastníka festivalu, Filipa Šustka.

Děkuji celému orchestru za soustředěný snaživý výkon.

Poděkování Swidnik 2009
Diplom - 3. místo Swidnik 2009

| Autor: Martin Maléř | Vydáno dne 15. 09. 2009 | 6701 přečtení | Počet komentářů: 929 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
 
Symphonic Emotions
Anketa
Líbí se Vám naše nové CD Symphonic Emotions? Hlasujte v naší anketě.
Instagram
RSS
Zásady ochrany osobních údajů Používejte bezpečné a bezchybné prohlížeče, nepoužívejte Internet Explorer! Používejte bezpečné a bezchybné prohlížeče, nepoužívejte Internet Explorer! Redakční systém phpRS. www.supersvet.cz SvetHostingu.cz Webdesign: primaweb.cz