Logo ASH DOM Jistebník Logo ASH DOM Jistebník

Program vystoupení ASH-DOM Jistebník v roce 2009

Ohlédnutí za první polovinou sezóny a pozvánky na další koncerty.
(Psáno pro zpravodaj obce Jistebník)

Vážení a milí čtenáři a příznivci našeho dechového orchestru,

v úvodu tohoto článku přijměte velmi vřelé poděkování za hojnou účast a podporu našeho jarního koncertu, který jsme nazvali Velká hudební show a uskutečnili 2. 5. 2009 v sále KD v Jistebníku.

Na sál zaplněný posluchači do posledního místečka je vždycky radost pohledět, a což teprve, když se podaří vytvořit skvělou atmosféru, to je radost i hrát. Věříme, že se Vám vybraný repertoár líbil a že nám i nadále zachováte svou přízeň.

Během měsíce května a června jsme hráli u příležitosti oslav 40. výročí založení hasičského sboru v Novém Jičíně (4. 5.), zahajovali jsme Dny obce Dětmarovice (6. 6.) a Festival Poodří Františka Lýska v Jistebníku (20. 6.).

Ve svém výčtu bych chtěla zvláště uvést dvě významné akce, které jsme v průběhu měsíce června prožili. Byl to Koncert u příležitosti nedožitých 95. narozenin pana dirigenta Františka Šustka ve Spálově a Mezinárodní festival Kmochův Kolín 2009.

Na základě pozvání Obecního úřadu ve Spálově, jsme dne 7. 6. 2009 společně s Dechovým orchestrem Spálovanka, koncertovali v zámecké zahradě u příležitosti výše jmenovaného výročí. Spálovské obecenstvo nás velmi vřele přijalo a nechybělo dojetí při vzpomínkách na začátky školního orchestru v Jistebníku, který pan Šustek od roku 1969 do roku 1975 vedl jako učitel a následně pak ze Spálova, nejen svého rodiště, ale i místa zaslouženého odpočinku, pravidelně do roku 1979 dojížděl, než předal taktovku svému nástupci panu Jiřímu Halatovi.

Jako vzpomínku a poděkováni jsme po koncertě položili na jeho hrob kytičku a zahráli několik skladeb. Společné vzpomínání pak ještě pokračovali při následném setkání se členy spálovské dechové hudby, kterou pan Šustek taktéž zakládal a vedl. Ačkoli se zdálo, že počasí nám nebude přát, koncert se vydařil a déšť nás zastihl až na odjezdu.

Následující víkend 12. -14. 6. 2009 jsme prožili, společně s mnoha dalšími orchestry a soubory z naší republiky i zahraničí, náš nejvýznamnější muzikantský svátek, a to 46. ročník Kmochova Kolína. Letošní ročník byl tradiční a zároveň nový v mnoha oblastech. Zněla na něm dechová hudba známá nejen z pochodů a lidové tradice, ale také skladby z muzikálů, hudba filmová a úpravy slavných melodií z oblasti hudby populární.

Jestliže máte přístup k internetu, doporučuji navštívit naši webovou adresu www.hudba-jistebnik.cz, kde se dočtete další dojmy a zážitky a můžete si také prohlédnout fotografie přímo z dějiště festivalu.

A co nás čeká během léta a podzimu?

  • 3. - 7. 7. jedeme na Mezinárodní soutěžní festival do Rastede (SRN) a přijali jsme také pozvání starosty města Stadtlengsfeld, kde budeme koncertovat na hradním nádvoří a zahájíme letní kulturní sezónu.
  • 16. - 20. 8. pojedeme na soustředění do Budišova nad Budišovkou, abychom se připravili na podzimní vystoupení a soutěž v Polsku a v Ostravě.
  • 5. 9. koncertujeme na Brušperských slavnostech
  • 11.-13. 9. jedeme soutěžit a koncertovat do polského Swidniku
  • 19. 9. vystoupíme v programu Dne obce Jistebník
  • 16.- 17. 10. se zúčastníme soutěže Velkých dechových orchestrů v Ostravě
  • A do svých kalendářů si, prosím, označte červeně datum 21. 11. 2009, neboť budeme pořádat v KD v Jistebníku Svatomartinský koncert s ochutnávkou vína. Zveme Vás k poslechu nejen příjemné hudby, ale také k posezení se skleničkou lahodného moku. Bude to příležitost víno nejen ochutnávat, ale i nakoupit dárky, protože Vánoce 2009 budou stát za dveřmi.
Zatím Vám ale přejeme raději hezké prázdniny a dovolené a těšíme se na setkání s Vámi na některém z našich koncertů.

Za ASH-DOM Jistebník: Věra Šustková

| Autor: Věra Šustková | Vydáno dne 02. 07. 2009 | 7847 přečtení | Počet komentářů: 811 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
 
Symphonic Emotions
Anketa
Líbí se Vám naše nové CD Symphonic Emotions? Hlasujte v naší anketě.
Instagram
RSS
Zásady ochrany osobních údajů Používejte bezpečné a bezchybné prohlížeče, nepoužívejte Internet Explorer! Používejte bezpečné a bezchybné prohlížeče, nepoužívejte Internet Explorer! Redakční systém phpRS. www.supersvet.cz SvetHostingu.cz Webdesign: primaweb.cz