Logo ASH DOM Jistebník Logo ASH DOM Jistebník

Jistebnický zpravodaj - ASH-DOM v roce 2008

V roce 2008 měl ASH - DOM Jistebník členů, z toho je 84 hudebníků a 6 nehrajících členů.

Pod dirigentskou taktovkou Petr Habernala, Martina Maléře a Jana Lubojackého orchestr úspěšně vystupoval doma i v zahraničí.

Jarní sezónu jsme tentokrát zahájili 24. dubna Jarním koncertem v KD v Jistebníku.

Na základě pozvání Mažoretek Panenky Hranice, jsme ve dnech 6. - 13. května vystupovali na několika místech ve Francii a samozřejmě jsme neopomenuli navštívit Paříž se slavnou Eiffelovou věží a galeriemi.

14. červen byl v sousedních Bravanticích vybrán pro konání slavnostního Dne obce a nám připadl úkol zahájit jeho bohatý a pestrý program.

Den hudby (20. 6.) pořádaný ZUŠ ve Studénce se pro nás stává pomalu tradicí. Potěšením jsme mohli tentokrát konstatovat, že nepršelo, jak se nám právě na tomto místě často stává. Publikum, mnohem početnější než jiná léta, nešetřilo potleskem pro sólisty i celý orchestr.

A následující den 21. 6. mohli také účastníci festivalu Poodří Františka Lýska vyslechnout náš malý promenádní koncert.

Příjemné chvíle na začátku prázdnin očekávaly nejen žáky a studenty. Vzhledem k tomu, že se naše účinkování ve Slovinsku v loňském roce setkalo s velkým ohlasem, byli jsme letos hosty Parku Škocjanské jame a obce Divača, kde se nám dostalo velmi milého a pozorného přijetí. Dne 4. 7. jsme koncertovali v Parku Škocjanské jame a naše vystoupení navštívil také pan Drago Mirošič, dřívější velvyslanec Slovinské republiky v Praze, který se významně zasloužil o kontakty s našim regionem. 5.7. jsme se pak zúčastnili Festivalu dechových hudeb u příležitosti Dne obce Divača. Nechybělo také milé setkání s našimi přáteli ze Zgornje Gorje, kteří za námi přijeli a opětovně potvrdili svou účast na chystaném festivalu v září.

Po náročném vystupování jsme si dopřáli také krátký pobyt u moře, návštěvu Oceánografického muzea a zámku Miramare v Terstu a na závěr směřovala naše cesta do Benátek.

Naše poděkování za takto hezky strávené dny, patří především panu řediteli Albínu Debevcovi, který se nám po celou dobu osobně a pečlivě věnoval.

9. 7. jsme se ze Slovinska a Itálie vraceli domů a někteří z nás možná ani nevybalovali kufry, protože odjížděli 12. 7. opět na 4-denní zájezd do Francie, kde doprovázeli svou hudbou Mažoretky Panenky.

Je hezkou tradicí prožívat společně chvíle nejen na podiu, ale i v osobním životě, a tak jsme letos hráli dostaveníčko našemu dlouholetému členu Jirkovi Šmitovi a jeho snoubence a nyní již šťastné novomanželce Petře. Přejeme jim, aby jejich život proběhl v dobré souhře a aby chvílí, ve kterých to nebude ladit, bylo co nejméně...

Program orchestru pokračoval 10. 8. naší účastí a koncertem na pouti v Koclířově a promenádním koncertem ve Svitavách, o jejichž úspěchu svědčí předběžná pozvání na příští rok.

Letošní letní soustředění se uskutečnilo ve dnech 14. až 16. srpna na Hadince. Na programu byl tentokrát nácvik repertoáru na lednovou soutěž v Praze v r. 2009. Věříme, že i letos splnilo svůj účel, i když počet účastníků byl nižší z důvodu předchozích organizačních změn v programu.

Po náročném letním programu nadešel čas, stát se také hostiteli, a to pořádáním IV. Mezinárodní festival dechových hudeb- Jistebník - Studénka 2008. Na pozvání našeho orchestru a spolupořádajícího Městského kulturního střediska ve Studénce přijely orchestry:
 • Godba Gorje - Slovnisko
 • Městský dechový orchestr města Kopřivnice
 • Dechový orchestr ZUŠ Prostějov
Soubory mažoretek:
 • Krokodýl z Ostravy
 • Panenky Hranice
 • Soubor mažoretek z Kopřivnice
Věříme, že se Vám všechny orchestry líbily a těšíme se společně na V. ročník festivalu v r. 2010. Děkujeme také všem, kteří naše snahy podpořili.

Na závěr letní sezony jsme pak koncertovali dne 27. 9. 2008 v KD Frýdlant nad Ostravicí na základě pozvání pana Jiřího Kokeše, kterému patří dík za obětavou přípravu.

Naše podzimní příprava je nyní směřována k blížícímu se Adventnímu koncertu, na který bychom Vás touto cestou rádi pozvali, a to

29. 11. 2008, ve 16.00 h

v Kulturním domě v Jistebníku

Jsme rádi, že činnost orchestru dále úspěšně pokračuje a chceme se snažit důstojně reprezentovat obec, kraj i Českou republiku. Všem, kteří by se chtěli na této zajímavé činosti podílet, nabízíme příležitost přijít se podívat do pátečních zkoušek v KD od 19.00 h. Navštívit můžete také naše nové webové stránky www.hudba-jistebnik.cz.

Poděkování patří na tomto místě všem, kdo se jakkoli snažili a zasloužili o úspěchy v práci v tomto roce, a to nejen našim členům, ale také sponzorům:
 • Obec Jistebník
 • OH Ohyby - p. Helis
 • Jistebnická stavební - p. Sládeček a Pleskot
 • Stavebniny Felix
 • NV PROPO - p. Veselý a Neslaník
 • firma Luska Luděk - Klempířské a pokrývačské práce

[Akt. známka: 3,40 / Počet hlasů: 5]
1 2 3 4 5
| Autor: Věra Šustková | Vydáno dne 02. 11. 2008 | 7581 přečtení | Počet komentářů: 1573 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
 
Symphonic Emotions
Anketa
Líbí se Vám naše nové CD Symphonic Emotions? Hlasujte v naší anketě.
Instagram
RSS
Zásady ochrany osobních údajů Používejte bezpečné a bezchybné prohlížeče, nepoužívejte Internet Explorer! Používejte bezpečné a bezchybné prohlížeče, nepoužívejte Internet Explorer! Redakční systém phpRS. www.supersvet.cz SvetHostingu.cz Webdesign: primaweb.cz