Logo ASH DOM Jistebník Logo ASH DOM Jistebník

Městské slavnosti v Haldensleben

Starší zpráva.

Dny společného intenzívního cvičení na Barborce uběhly jako voda a přiblížilo se naše zahraniční vystoupení v Německu. Ráno 27. srpna nás společně s mažoretkami úspěšně naložil velký autobus pro 70 cestujících a ujížděl s námi přes Polsko do Německa, směr Berlín, Magdeburg a Haldensleben, kde se až do 29. srpna konaly Městské slavnosti za účasti 17 orchestrů všech žánrů a věkových skupin. I přes částečnou nepřízeň počasí měla naše vystoupení velký ohlas. Jistě Vás napadá, čím může zaujmout neznámý orchestr? Vyjmenujme tedy několik nej ..., kterými se mohl náš orchestr prezentovat. Jako jediný dechový orchestr jsme měli zpěváky a mažoretky, náš orchestr měl nejširší věkové rozmezí, byli jsme hosty, kteří přijeli z největší vzdálenosti, také jsme byli nejpočetnější hudební těleso.

Na základě těchto prvenství nám v hlavním nedělním programu patřilo jeviště na největším ze tří náměstí, kde probíhal program slavností. A tak se mohlo i naše vystoupení zařadit mezi nej..., neboť nás obecenstvo odměnilo dlouhotrvajícím potleskem, uznání se nám také dostalo od pana starosty, prezidentů hudebních svazů spolkových zemí Sachsen-Anhalt a Bavorska a také pondělní deníky kladně hodnotily jeho průběh. Abychom rozšířili své obzory, zastavili jsme se na zpáteční cestě na exkurzi v továrně na výrobu dechových hudebních nástrojů v Markneukirchen. I když byla naše cesta náročná, podmínky ubytování sportovní (karimatky, spacák, studená voda), jsme rádi, že se vydařila a my si odváželi také mnoho hezkých zážitků. Poděkování na tomto místě tedy patří všem bez rozdílů, protože na každém z účastníků závisela souhra celého orchestru. Poděkování patří i těm, kdo náš orchestr podporují, bez jejich pomoci, by naše účast nebyla možná. Uplynulá sezóna už patří vzpomínkám a internetovým stránkám a my se pilně chystáme na sezónu novou.

V lednu 2005 nás opět čeká účast na soutěži v Praze, ale ještě než se jí zúčastníme, chceme všechny své příznivce pozvat na Vánoční koncert, který se uskuteční v neděli 19. prosince 2004 v 15.00 hod. v KD v Jistebníku. Těšíme se na Vaši účast.

Věra Šustková


| Autor: Martin Maléř | Vydáno dne 27. 10. 2007 | 7330 přečtení | Počet komentářů: 894 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
 
Symphonic Emotions
Anketa
Líbí se Vám naše nové CD Symphonic Emotions? Hlasujte v naší anketě.
Instagram
RSS
Zásady ochrany osobních údajů Používejte bezpečné a bezchybné prohlížeče, nepoužívejte Internet Explorer! Používejte bezpečné a bezchybné prohlížeče, nepoužívejte Internet Explorer! Redakční systém phpRS. www.supersvet.cz SvetHostingu.cz Webdesign: primaweb.cz